Wypożyczalnia samochodów Gdańsk
Wypożyczalnia i wynajem samochodów Gdańsk

Samochody specjalnego przeznaczenia

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2019

Niekiedy do celów specjalnych wykorzystuje się typowe samochody specjalnego przeznaczenia np. pojazd pogotowia technicznego, który po uzupełnieniu wyposażenia (w eksponaty, aparaturę kinową itp.) spełnia zadania objazdowego ośrodka szkoleniowego. Do pojazdów do celów specjalnych zalicza się również wszelkiego rodzaju pojazdy mieszkalne, pojazdy-biura, pojazdy-magazyny i inne, adaptowane do potrzeb gospodarczo-administracyjnych.
Przykładowo naczepa mieszkalna CSEPEL 0710 zapewnia komfortowe warunki bytowe ośmiu osobom. Przednia i tylna kabina mieszczą po cztery łóżka i szafki podręczne. Przedział środkowy służy jako jadalnia oraz kancelaria.
Do obsługi dużych samolotów pasażerskich używane są specjalne ciągniki kołowe o obniżonych nadwoziach. Przykładowo — ciągnik lotniskowy MAGIRUS-DEUTZ Orion 250, wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 250 KM przy 2300 obr/min, może ciągnąć samolot o ciężarze całkowitym do 160 ton z prędkością do 36 km/godz.
Wysokość nadwozia 135 cm. Dodatkowe wyposażenie stanowi zespól prądotwórczy (30 k VA, 200 V, 400 Hz) do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych samolotu (przed startem). Wymaganą płynność ruszania z miejsca i rozpędzania zapewnia automatyczna skrzynka biegów DIVABUS 200S, pośrednicząca w przekazywaniu napędu na tylny most napędowy. Ciężar własny 16,6 tony. Maksymalny uciąg Odrębną grupę pojazdów do celów specjalnych stanowią rozmaite policyjne samochody specjalnego przeznaczenia, jak porządkowe, nasłuchowe, dyspozycyjne, więźniarki i inne. Przykładowo — porządkowy samochód policyjny MERCEDES-BENZ jest wyposażony w dwie obrotowe Wieżyczki z armatkami wodnymi do rozpraszania demonstrującego tłumu. Stalowe poszycie nadwozia służy jako cienki pancerz. Okna mają szyby pancerne. Transporter szlaki KAELBLE jest przeznaczony do przewożenia ciekłej szlaki wielkopiecowej o temperaturze około 1600 oc. Podwozie trójosiowe o napędzie jedynie na kierowane kola przednie, zaopatrzone w ogumienie dętkowe. Tylne i środkowe kola jezdne są wyposażone o mocy 240 KM i kabina kierowcy—z wywrotki KAEEBLC [przypisy: wypożyczalnia samochodów gdańsk lotnisko, pionowa maszyna pakująca, żuraw warsztatowy ]
[więcej w: raiffeisen auta poleasingowe, mazda konfigurator, postek otomoto ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: mazda konfigurator postek otomoto raiffeisen auta poleasingowe